پاورجام سایت تخصصی دانلود پروژه برق و مقالات برق

دانلود جزوه ماشین های سنکرون

جزوه ماشین های سنکرون -www.powerjam.ir

جزوه ای که در این پست قرار دادیم جزوه ماشینهای سنکرون استاد واحدی بوده که به صورت تایپ شده در قالب فایل pdf آماده شده است لینک دانلود در ادامه نوشته قرار داده شده است.ژنراتورهای سنکرون بر اساس القا الکترومغناطیسی کار می کنند.این ژنراتورها مانند مولدهای dc شامل یک سیم پیچ آرمیچر و یک میدان مغناطیسی است و تنها تفاوتی که از لحاظ ساختار با هم دارند در ژنراتورهای dc آرمیچر چرخنده و سیستم میدان ثابت است ولی در ژنراتورها آرایشی برعکس این حالت وجود دارد.ساختار استاندارد ژنراتورهای سنکرون شامل یک سیم پیچ آرمیچر و سیم پیچ میدان است که اولی در یک قطعه ساکن به نام استاتور و دومی درون قطعه ای گردان به نام رتور قرار دارد.

یک موتور سنکرون از نظر الکتریکی شبیه یک ژنراتور ac سنکرون می باشد.از خصوصیات برجسته موتورهای سنکرون میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

۱-هم در سرعت سنکرون و هم غیر سنکرون میتوانند کار کنند.(یعنی مادامی که در حال کار است سرعت ثابت را حفظ میکنند و تنها روش موجود برای تغییر سرعت آن ، تغییر دادن فرکانس است.)

۲-به طور ذاتی خود راه انداز نبوده و باید تا رسیدن به سرعت سنکرون یا نزدیک به آن با استفاده از وسیله خاصی به حرکت در آیند.

۳- توانایی عمل کردن در محدوده وسیعی از ضرایب قدرت پس فاز و پیش فاز را دارد.

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

downloadدانلود : دانلود جزوه ماشین های سنکرون

passwordرمز : www.powerjam.ir

size    حجم : ۶MB

homeمنبع : وب سایت پاور جام

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

مقالات مرتبط

۲۹ آذر

جزوه کنترل صنعتی که در این پست قرار دادیم مربوط به مهندس احمد طهماسبی میباشد که یکی از بهترین جزوه های میباشد در قالب فایل pdf میتوانید در ادامه نوشته دانلود کنید. سیستمهای کنترل از نظر تقسیم بندی به دو نوع حلقه باز و حلقه بسته تقسیم می شوند. تغییرات ورودی ممکن است فقط براساس […]