پاورجام سایت تخصصی دانلود پروژه برق و مقالات برق

دانلود کتاب و حل المسائل پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایم

دانلود کتاب و حل المسائل پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایمدانلود کتاب و حل المسائل پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایم

کتاب پردازش سیگنال های دیجیتال dsp (Discrete – time signal p rocessing oppenheim & schafer) تالیف اپنهایم و چافر ویرایش سوم به زبان اصلی در قالب فایل pdf دارای ۱۱۳۶ صفحه و ۱۳ فصل میباشد که در ادامه میتوانید با کلیک بر روی دانلود کتاب و حل المسائل پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایم دانلود کنید.

درس پردازش سیگنال های دیجیتال (DSP) یکی از مهم ترین دروس دوره کارشناسی ارشد رشته های مهندسی برق و مهندسی پزشکی محسوب میشود . کتاب پردازش سیگنال های دیجیتال dsp (Discrete – time signal p rocessing oppenheim & schafer) تالیف اپنهایم و چافر یکی از معروف ترین منابع این درس میباشد.

پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) با نمایش سیگنال توسط توالی اعداد یا نشانه ‌های پردازش چنین سیگنالی در ارتباط میباشد . پردازش سیگنال دیجیتال و پردازش سیگنال پیوسته زیر شاخه های از پردازش سیگنال میباشند .

DSP شامل موارد زیر می ‌شود :

صوت و پردازش سیگنال صحبت

پردازش سیگنال سونار و رادار

پردازش آرایه‌های حسگر

پردازش سیگنال آماری

پردازش تصویر دیجیتال

پردازش سیگنال برای مخابرات

کنترل سیستم‌ها

پردازش سیگنال بدن درمانی

و…

هدف dsp اندازه‌گیری ، فیلتر و فشرده کردن سیگنال ‌های آنالوگ است . نخستین قدم در این راه تبدیل سیگنال از آنالوگ به دیجیتال میباشد که توسط نمونه برداری با مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) صورت میگیرد .

 

سیگنال گسسته چیست؟

سیگنالی میباشد که به ازای تمامی مقادیر در محور زمان رفتار پیوسته‌ ای ندارد. در واقع سیگنال گسسته فقط از حیث زمان دارای محدودیت است ولی‫ از حیث مقدار فاقد ‫محدودیتی میباشد . ‫حالت خاصی از این سیگنال همان سیگنال دیجیتال بوده که در کامپیوتر از این سیگنال استفاده میشود. سیگنال دیجیتال علاوه بر این که در محور زمان گسسته است مقادیری که سیگنال می ‌تواند به خود اختصاص بدهد محدودیت دارد و گسسته است . در بیشتر مواقع تمایز این دو نوع سیگنال چنان اهمیتی ندارد چون که هر دو عمدتا سیگنال گسسته را بحث می‌ کنند . برخلاف این سیگنال ها سیگنال ‫پیوسته نیز وجود دارد.

 

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

downloadدانلود : دانلود کتاب پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایم (زبان اصلی)

دانلود : دانلود حل المسائل پردازش سیگنال های دیجیتال dsp اپنهایم

رمز : www.powerjam.irpassword

size    حجم : ۷۲MB و ۶۷MB

homeمنبع : وبسایت تخصصی برق پاورجام

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

مقالات مرتبط