پاورجام سایت تخصصی دانلود پروژه برق و مقالات برق

طراحی نورپردازی استخر،سونا و جکوزی

طراحی نورپردازی استخر،سونا و جکوزیطراحی نورپردازی استخر،سونا و جکوزی

طراحی نورپردازی استخر،سونا و جکوزی به بررسی نکات و استانداردهای لازم جهت نورپردازی و طراحی و انتخاب رنگهای مناسب و بهره گیری از تکنولوژی نورپردازی با فیبر نوری میپردازد.

تاسیسات الکتریکی استخرها

در استخرها و جکوزی ها با توجه به خاصیت رسانایی آب و رطوبت بالای این محیط ها خطر شوک الکتریکی یا همان برق گرفتگی بسیار زیاد میباشد.و خطر برق گرفتی زمانی که فرد در آب قرار دارد بسیار خطرناکتر از زمانی هست که فرد در محیط خشک است چون مقاومت بدن در داخل آب بسیار کاهش پیدا میکند.

 

رعایت موارد ایمنی در تاسیسات الکتریکی استخر

۱-تجهیز تاسیسات الکتریکی به رله حفاظت جان

۲-بهره گرفتن از ولتاژ های سطح پایین

۳-عایقکاری تجهیزات الکتریکی

۴-ایزوله کردن تجهیزات و مدارهای الکتریکی

۵-همبندی کردن قسمتهای فلزی

 

تامین روشنایی استخرهای سرپوشیده

قسمت زیادی از روشنایی استخرهای سرپوشیده در روز می توان با بهره گیری از نور طبیعی فراهم کرد . در سال های اخیر با بالا رفتن هزینه انرژی توجه طراحان بر روی بهرهگیری از نور خورشید جهت تامین روشنایی مورد نیاز در فضای استخر معطوف شده است . همچنین روشنایی طبیعی در فضای استخر جذابیت زیادی دارد ولی باید از تابش مستقیم نور خورشید در محیط جلوگیری شود. لذا جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید از انواع پرده ها، کرکره ها و شیشه های تیره رنگ استفاده میشود

 

تامین روشنایی استخرهای سرباز

در استخرهای از نوع سرباز با توجه به این که سمت جنوب همیشه در معرض تابش نور زیاد آفتاب قرار دارد و سمت شرق صبح ها و سمت غرب عصرها آفتابگیر است لذا زمان مسابقه شنا و طراحی قسمت جایگاه تماشاچیان با رعایت موارد فوق طراحی میشود .همچنین محل قرار گرفتن استخر باید به نحوی باشد که از نور آفتاب بیشتری بهره مند شود.

 

نور پردازی استخر با فیبر نوری

نور پردازی با فیبر نوری یکی راه های نورپردازی جدید است که مزایایی زیادی از جمله : مصرف انرژی کم ، عمق دهی و نور زیاد، قابلیت اجرای طرح های آسمان پر ستاره و کهکشانی، امکان استفاده در محیط های آبی مانند استخر،ساخت لوسترهای زیبا و… کاربرد دارد.

فیبرهای نوری که در نورپردازی استفاده میشود از یک مولد و یک یا چند رشته فیبر تشکیل میشود.

 

مطالب مرتبط :

دانلود کتاب تاسیسات الکتریکی کلهر

 

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

downloadدانلود : دانلود طراحی نورپردازی استخر،سونا و جکوزی

رمز : www.powerjam.ir password

size    حجم : ۲MB

homeمنبع : وب سایت پاورجام

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

مقالات مرتبط