پاورجام سایت تخصصی دانلود پروژه برق و مقالات برق

دانلود پاورپوینت ژنراتورهای القایی

پاورپوینت ژنراتورهای القایی -www.powerjam.ir

در اواخر قرن نوزدهم میلادی دانشمندان پی بردند که ماشین های القایی تحت شرایط خاص می توانند پس از قطع ولتاژ خط در حالت تحریک باقی بماند .

یعنی محققان در یافتند که با اتصال خازنهایی به ترمینال موتور القایی درحال چرخش (توسط توان مکانیکی بیرونی) شرط تحریک پایدار بوجود آمده و ولتاژ بطور پیوسته تولید می شود .

آلودگی های ناشی از نیروگاه های سوخت فسیلی ، توجه انسان به ذخایر انرژی برای نسل های آینده و پیشرفت های علمی در ضمینه ی الکترونیک قدرت موجب شده است که کشورها توجه بیشتری به انرژی های تجدید پذیر داشته باشند به طوری که رشد و افزایش نیروگاه های بادی و خورشیدی در جهان با پیشرفت چشم گیری روبه رو شده است.

در نتیجه در سالهای اخیر کاربرد ژنراتور القایی در تولید برق در توربینهای بادی و آبی کوچک مورد توجه زیادی قرار گرفته است ، زیرا سادگی نگهداری و کاهش منابع انرژی فسیلی و توانایی ژنراتور القایی برای تبدیل توان مکانیکی از فاصله وسیعی از سرعت روتور موجب شده تا به فکر جایگزینی انرژی باد به جای سوختهای فسیلی باشند و انبوه تحقیقات در این زمینه نشانگر توانایی آن در رفع مشکلات حاضر است.

 بدین معنی که یک سیستم تولید برق جدید متولد شد که در آن ولتاژ خروجی شدیداً به مقدار خازن تحریک و سرعت روتور و بار بستگی داشت ، اما این نوع تولید به دلیل عدم تثبیت فرکانس و ضعف الکترونیک قدرت و گرانی تجهیزات کنترلی موجب شد ژنراتورهای سنکرون در واحدهای تولیدی بکار گرفته شوند و هرساله مقدار زیادی سوخت صرف تولید برق ac می شود.

همان طور که می دانیم ماشین های القایی از دو بخش استاتور و روتور تشکیل شده اند و اساس کار آن ها بر اساس القاء الکترومغناطیس است یعنی در صورتی که از سیم بندی سه فاز فاز متقارن استاتور جریان های متعادل عبور کند یک میدان گردان به وجود می آید که با سرعت سنکرون نسبت به استاتور ساکن می چرخد .

خطوط شار این میدان دوار به وسیله ی سیم بندی روتور قطع شده و طبق قانون القاء فاراده ولتاژی در سیم بندی یا شیار های روتور القاء می شود. حال در صورت بسته بودن مدار روتور جریان القایی در سیم بندی یا شیارهای روتور جاری می شود و میدان روتور را به وجود می آوردکه طبق قانون لنز با عامل به وجود آورنده ی خود مخالفت می کند در نتیجه به دنبال میدان استاتور خواهدچرخید.

 

مطالب مرتبط:

پروژه مدل سازی و راه اندازی ژنراتورهای القایی

 پروژه بررسی ژنراتور سنکرون و اثر قطع تحریک در آن

 پروژه حفاظت ژنراتور

دانلود پاورپوینت موتورهای خطی

دانلود پاورپوینت موتور پله ای(استپر موتور)

دانلود پاورپوینت سینکروها

دانلود پاورپوینت سروموتور

دانلود پاورپوینت ژنراتورهای القایی

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

downloadدانلود : دانلود پاورپوینت ژنراتورهای القایی

passwordرمز : www.powerjam.ir

size    حجم : ۳MB

homeمنبع : وب سایت پاور جام

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

مقالات مرتبط

19 ژوئن

جزوه ماشینهای الکتریکی سه فاز مقطع کاردانی (مهندس جمالو) آموزشکده فنی شهید بهشتی کرج بصورت تایپ شده میباشد که یکی از بهترین و کاملترین جزوات بوده و در ادامه نوشته میتوانید فایل pdf این جزوه را دانلود کنید.

18 ژوئن

جزوه ماشینهای الکتریکی سه فاز مقطع کاردانی بصورت دست نویس در قالب فایل pdf میباشد در ادامه نوشته میتوانید این جزوه را دانلود کنید. جزوه فوق یک جزوه تمیز و خوانا بوده که امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شود همچنین جزوات دیگر درس ماشینهای الکتریکی سه فاز طی چند روز آینده ان شاء الله […]

15 ژوئن

عنوان : پروژه طراحی و ساخت فرکانس متر با میکرو کنترلر AVR کد پروژه : ۳۱۵ تعداد صفحات : ۶۰ یکی از مهم ترین کمیت ها در سیستم های الکتریکی و الکترونیکی فرکانس می باشد. در مدارات مخابراتی فرکانس سیگنال در قسمت های مختلف نقش مهمی را ایفا می کند و در مراحل مختلف مدولاسیون، […]

7 فوریه

گزارش کار آموزی پشتیبانی فنی سوئیچ مخابرات در قالب فایل word است و در ادامه نوشته میتوانید دانلود کنید. ایجاد ارتباطات مخابراتی در ابتدا با اختراع تلفن توسط گراهانبل بوجود آمد و از آن پس این ارتباطات گسترش یافت تا اینکه به شکل امروزی درآمده است. در ابتدای کار ارتباطات کانالیزه نبوده و امنیت نداشت. […]