پاورجام سایت تخصصی دانلود پروژه برق و مقالات برق

عیب یابی کابلهای زیرزمینی

عیب یابی کابل-www.powerjam.irجزوه عیب یابی کابلهای دفنی در شش فصل توسط شرکت ره آوران فنون پتروشیمی تهیه شده است و در قالب فایل pdf میباشد.

سازندگان وسایل و تجهیزات الکتریکی از همان هنگامی که استفاده از کابلهای قدرت زیرزمینی دست به گریبان بوده اند . برای مقابله با این مشکل استفاده کنندگان و سازندگان دستگاه های تست انواع گوناگونی از دستگاه ها و روشهای عیب یابی را ابداع کرده اند تلاش برای یافتن روشها و دستگاه های پیشرفته و کاملتر و سبک فن آوری های نوین برای عیب یابی در کابل زیرزمینی همچنان ادامه دارد.

در بعضی از شیوه های کلاسیک تست و عیب یابی کابل اعمال ولتاژ فشارقوی به انواع خاصی از کابلهای با عایقبندی در الکتریک جامد ممکن است تاثیرات منفی به همراه داشته باشد تحقیقات و مطالعات زیادی در این زمینه در حال انجام است . اگر چه روشهای کاملا غیر مخرب در حال حاضر در دسترس نیستند سازندگان تلاش میکنند اثرات مخرب روشهای اعمال ولتاژ فشار قوی را به حداقل برسانند و تکنیکهای ایمن جدیدی را جایگزین آنها کنند.

عیب یابی کابل یکی از قسمتهای اساسی تعمیرات و نگهداری کابل میباشد بدون استفاده از روشهای عیب یابی مدرن شرکتهای توزیع کننده برق نمیتوانند خدمات قابل اطمینانی را به صنعت و مصارف عمومی ارائه دهند به همین دلیل این موضوع توجه و حمایت گسترده ای را میطلبد این جزوه مکملی برای دفترچه های راهنما و دستور العملهای استفاده از دستگاه های تست عیب یابی میباشد.کاربران دستگاه های تست عیب یابی کابل بایدبا دفترچه های راهنمایی که تهیه شده اند و شامل دستور العملها و اطلاعات ایمنی بسیار مهمی هستند آشنا شوند.

بخشهای این جزوه از یکدیگر مستقل هستند این جزوه را میتوان بعنوان خلاصه یک واحد درسی برای آموزش پرسنل عیب یابی کابل چه مبتدی و چه با تجربه به کار برد.

فهرست مطالب شامل عناوین و جنبه های خاص عیب یابی کابل میباشد که میتوانند نظر خواننده را جلب کنند. برای مثال بخش دوم که برای معرفی روشهای عیب یابی کابل نوشته شده است میتواند بعنوان مقدمه ای برای پرسنل بی تجربه و یا بعنوان یک مرجع تکتیکی عملی برای تکنسینها در هر سطحی از تجربه مفید باشد. بخش سوم که در مورد عیب یابی کابل است میتواند بعنوان یک خلاصه درسی برای پرسنل نو آموز و آزموده که برای ردیابی مسیر کابل زیرزمینی علاقمند هستند به کار رود بخش چهارم به بررسی تست و تحلیلی که پروسه عیب یابی کابل زیرزمینی را تحت تاثیر قرار میدهند اختصاص دارد.

 

مطالب مرتبط :

پروژه بررسی کابل

پروژه مشخصات وخصوصیات انواع کابل های زیر زمینی

پروژه تحلیل و بررسی کابل در شبکه توزیع قدرت

پروژه بررسی اقتصادی و فنی خطوط و کابل های AC و DC

پروژه محاسبات مقطع کابل و تاسیسات الکتریکی

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

downloadدانلود : دانلود عیب یابی کابلهای زیرزمینی

passwordرمز : www.powerjam.ir

size    حجم : ۷MB

homeمنبع : وب سایت پاور جام

—————————————————www.powerjam.ir—————————————

مقالات مرتبط

20 آوریل
پروژه بررسی کابل

دانلود پروژه بررسی کابل کد پروژه : ۳۰۹ تعداد صفحات : ۱۱۶ پروژه بررسی کابل سعی شده است تا علاوه بر معرفی کابل و تاریخچه آن ، به بررسی جایگاه ایران در صنعت کابل سازی و تکنولوژی ساخت نوع خاصی از کابل با عنوان کابل های خنک شونده پرداخته شود .

23 نوامبر
دانلود پروژه تحلیل و بررسی کابل در شبکه توزیع قدرت

دانلود پروژه تحلیل و بررسی کابل در شبکه توزیع قدرت کد پروژه : ۳۸ تعداد صفحات : ۴۹ برای بهره برداری اقتصادی از کابل ها انتخاب بهینه سطح مقطع از اهمیت خاصی برخوردار است. در پروژه تحلیل و بررسی کابل در شبکه توزیع قدرت عوامل مؤثر در انتخاب کابل مورد بررسی قرار می گیرند، لازم […]

23 نوامبر
پروژه مشخصات و خصوصیات انواع کابل های زیر زمینی

پروژه مشخصات و خصوصیات انواع کابل های زیر زمینی کد پروژه : ۳۷ تعداد صفحات : ۱۰۰ انرژی الکتریکی یکی از بهترین و مناسب ترین انرژی ها می‌باشد و به علت سهولت در انتقال این انرژی نسبت به سایر انرژی ها در تهیه سایر انرژی های مورد نیاز نیز از آن استفاده می‌گردد. جهت انتقال […]